Jsme slušný dodavatel – a máme to černé na bílém

Aby bylo naše vymezení proti manipulativním a klamavým praktikám energošmejdů oficiální, podepsali jsme před pár dny samoregulační dohodu organizovanou Svazem obchodu a cestovního ruchu: Deklaraci 2.0 na ochranu spotřebitelů.

Společně s několika dalšími renomovanými dodavateli elektřiny a plynu deklarujeme, že budeme přispívat ke kultivaci trhu s energiemi, posílíme práva spotřebitelů a pokusíme se omezit řádění energošmejdů. Stavíme se proti smlouvám uzavřeným na nesmyslně dlouhou dobu, nehorázným smluvním pokutám, hrubému jednání a dalším neetickým obchodním praktikám.

Deklarací se zároveň zavazujeme, že vždy ověříme, zda jste se prokazatelně seznámili s obsahem smluv, které u nás uzavřete. Rovněž vás můžeme ubezpečit, že máte právo od smlouvy odstoupit až do 15 dnů po plánovaném zahájení dodávky energií – bez jakékoliv hrozby nebo sankce.

Plné znění Deklarace dodavatelů elektřiny a plynu na ochranu spotřebitele si můžete přečíst tady.

A pokud jste v minulosti sami zažili jednání, při kterém vás obchodník tlačil do kouta, neváhejte se obrátit na nás nebo na Energetický regulační úřad.

 

Společně s nimi vyběhneme!

 

Zpět na úvod

Vážení zákazníci,

V těchto dnech jsou Vám Českou poštou zasílány faktury, které byly vystaveny v termínu 26.6.-16.7.2024.
Vzhledem k pozdnímu doručení je možné tyto faktury uhradit do 31.7.2024.
Omlouváme se za komplikace.