Bouře na trhu
s energiemi: jaké má dodavatel možnosti?

Loňský rok byl v našem oboru opravdu jízda, kterou nečekal nikdo, dokonce ani ti největší odborníci. Ceny energií, nad kterými do té doby nikdo příliš nepřemýšlel, najednou plnily přední stránky novin a hlavní vysílací časy zpravodajských pořadů. Institut dodavatele poslední instance, o kterém předtím málokdo slyšel, se najednou stal strašákem obcházejícím české domácnosti. A důvěra v malé dodavatele se otřásla v základech.

A my to chápeme. Obava, jestli Gazela jako menší dodavatel situaci zvládne a vy nebudete muset řešit zbytečné problémy, je oprávněná. Proto dáváme karty na stůl, abyste věděli, proč se s Gazelou můžete i dál cítit v bezpečí.

V Gazele se snažíme držet dobrou cenu i transparentní prostředí. Myslíme si, že nejlepší, co můžeme udělat, je udržet naše klienty informované a nehazardovat s důvěrou, kterou do nás naši klienti vkládají. Proto při nakupování energií zbytečně neriskujeme.

Roční výpovědní lhůta pro nejlepší ceny

Reakcí na krizi jsme od dodavatelů viděli za těch pár měsíců celou plejádu. Někteří, jako třeba Bohemia Energy, zavřeli krám a nechali své zákazníky ve štychu. Jiní současného zmatku využili a zafixovali zákazníkům současné vysoké ceny klidně na tři roky. A zákazníci to brali všemi deseti, protože se bojí dalšího zdražování. A až půjdou ceny dolů, oni to na svém vyúčtování nepocítí. Tudy Gazela jít nechtěla.

Proto zákazníkům nově nabízíme pouze smlouvu s výpovědí na jeden rok. Je to pro nás jediná cesta, jak zůstat věrní svým ideálům, efektivně plánovat nákupy energií dostatečně dopředu, a nenechat tak nikoho bez dodávek. Díky smlouvě na jeden rok tak můžeme našim zákazníkům nabídnout nízkou cenu, kterou si Gazela udržela i při událostech posledních měsíců.

Od momentu, kdy se Gazela objevila na trhu, se držíme na předních příčkách nejlevnějších dodavatelů. Neplatíme totiž obchodníky ani drahá akviziční call centra a fungujeme online. Tohle všechno se v krizi ukázalo jako výhoda.

Energie? O tom něco víme

Dodavatel energií se musí perfektně orientovat na trhu, pečlivě sledovat všechny novinky a predikovat, co se bude či může dít dál. A když už do toho vkládáme tolik energie, chceme, aby z toho měl užitek každý. Proto budeme dál vydávat články i newslettery, které vám pomohou se zorientovat ve složité situaci na trhu. Čas od času se také v médiích můžete setkat s našimi názory. A otevřeným hlavám rádi doporučíme chytré články z prostředí energetiky.

Zpět na úvod