Dodavatel elektřiny a plynu nemusí být predátor, který vám komplikuje každý krok. Gazela vám ponechává volnost. Zároveň dokáže v jedné aplikaci spojit všechna odběrná místa. Vaše i vašich blízkých. Výsledkem je méně starostí i nákladů.

Podívejte se na srovnání

Scrollujte dolů

Gazela stojí čtyřma nohama pevně na zemi

1

Jednoduchý a férový přístup

Konec papírování! Všechny dokumenty můžete podepsat prstem na mobilu, všechna odběrná místa včetně vyúčtování máte na jednom místě. Přehledně, ověřitelně, online. Ještě před podpisem smlouvy vám pošleme srovnání cen s vaším stávajícím dodavetelem.

2

Svobodná smlouva bez sankcí

Držíme slovo, ne zákazníky. Nabízíme smlouvu na dobu neurčitou a zároveň možnost odstoupit během jednoho měsíce. Ukončení smlouvy je stejně jednoduché jako její uzavření. Bez sankcí a bez zábran.

3

Bezpečí a ochrana před šmejdy

Žádné plané sliby a obchodníci s nekalými praktikami. Ochraňte sebe i blízké a připojte si libovolný počet odběrných míst na jedné online platformě, kterou máte jen ve svých rukou.

4

Nejnižší možná cena

Fungujeme na 100 % online, proto si můžeme odpustit náklady spojené s provozem poboček nebo provizemi obchodních zástupců. I díky tomu vám můžeme nabídnout nízkonákladovou cenu s jedním ceníkem pro všechny, bez omezení a fixací.

Podívejte se, jak to funguje

Jak se připojit ke Gazele?

1

Zaregistrujte se v aplikaci

Stáhněte si appku do telefonu nebo se přihlaste rovnou tady na webu. Registrace vám nezabere více než tři minuty.
Nebo pokračujte na webu
2

Vyfoťte své poslední vyúčtování

Než vám připravíme smlouvu, potřebujeme znát údaje spojené s vaším odběrným místem. Stačí jednoduše vyfotit fakturu od stávajícího dodavatele. Na základě této faktury vám pak pošleme srovnání cen Gazely se stávajícím dodavatelem.
3

Podepište se prstem nebo myší

Nemusíte nic tisknout ani nikam posílat, všechny dokumenty obdržíte e-mailem a po přečtení je podepíšete jedním tahem přímo v aplikaci. Převedení smlouvy od vašeho stávajícího dodavatele už vyřešíme za vás.

S Gazelou se nepřepočítáte

Díky efektivnímu online systému neplýtváme zdroji a můžeme tak ceny dlouhodobě držet co nejníž. Neplatíme žádné provize obchodním zástupcům. Minimalizujeme byrokratické výdaje a šetříme především tam, kde to dává smysl – na papírování a vašem čase.

Proč nám můžete věřit?

 1. Před podpisem smlouvy vám pošleme srovnání cen s vaším stávajícím dodavatelem. A tady vidíte kompletní ceník Gazela Energy.
 2. Nenabízíme žádné podpultovky, ale jeden jediný transparentní ceník pro celou oblast.
 3. Noví i stávající klienti mají stejné ceny.
 4. Ceník jednou ročně přizpůsobujeme aktuálním cenám energií na trhu.
 5. Nefixujeme ceny na období, kam nejste schopni dohlédnout.

Pro srovnání byly použity ceny silové složky energie ze standardních ceníků vyjmenovaných dodavatelů.
Ceny jsou uvedeny bez DPH, elektřina pro domácnosti v jednotarifních sazbách pro distribuční zemí ČEZ, plyn pro odběr nad 7,5 MWh ročně pro distribuční území Gasnet:

Gazela Energy: elektřina pro domácnosti, plyn pro domácnosti a maloodběratele, elektřina pro firmy

ČEZ: elektřina – ELEKTŘINA NA DOBU NEURČITOU, účinnost ceníku od 1. 3. 2020, plyn – plyn NA DOBU NEURČITOU, účinnost ceníku od 1. 2. 2019

E.ON: elektřina – Produktová řada Elektřina Trend BŘEZEN, platná 1. 3. 2020, plyn - Produktová řada Trend plyn JARO, účinný od 1. 4. 2020

Bohemia Energy: elektřina – Garance měsíce zdarma = Produktová řada Klasik, platnost od 1. 3. 2020 snížená o 1/12, plyn – Garance měsíce zdarma = Produktová řada Klasik, platnost od 1.1.2020 snížená o 1/12

MND: elektřina – produkt Proud – Domácnosti, základní ceník, účinný od 1. 1. 2020, plyn – produkt Plyn z první ruky, základní ceník, účinný od 1. 1. 2020

Centropol: elektřina – Produkt POHODA, Ceníková řada DOMA, ceny účinné od 1. 1. 2020, plyn - Produkt POHODA, Ceníková řada DOMA, ceny účinné od 1. 1. 2020

PPAS: plyn – standardní ceník, účinný od 1. 1. 2020, elektřina – ceník Elektřina bez závazku, účinný od 1. 1. 2020

PRE: elektřina – ceník PRE PROUD KLASIK, účinný od 1. 1. 2020, plyn – ceník PRE PLYN STANDARD, účinný od 1. 1. 2020

Innogy: elektřina – produkt Standard, účinný od 19. 3. 2020, plyn – ceník plyn Standard, účinný od 22. 1. 2019

Nevíte si rady? Rádi poradíme

 • Mobilní aplikace

  • K čemu vlastně potřebuji aplikaci?

   Pokud se rozhodnete přeskočit ke Gazele, přes appku si snadno a rychle připojíte jednotlivá odběrná místa – stačí vyfotit vaše poslední vyúčtování za elektřinu nebo plyn a vzápětí vám pošleme smlouvu spolu se srovnáním cen s vaším stávajícím dodavatelem. Pak už zbývá jen podepsat – díky aplikaci to zvládnete jedním tahem prstem nebo myší.  
  • Odkud si ji můžu stáhnout?

   Aplikaci Gazela Energy pro telefony s Androidem najdete v online obchodě Google Play, verzi pro iOS zařízení zase v App Store. Aplikace je zcela bezplatná a navržená tak, aby vám ušetřila co nejvíc času.
  • Co když zapomenu heslo?

   Pokud se vám nepodaří přihlásit do zákaznického účtu, hned vám nabídneme možnost nastavit si nové heslo. Stačí si pamatovat váš e-mail a za pár kliknutí je hotovo.
  • Nemám chytrý telefon. Jde to i jinak?

   Samozřejmě, svůj zákaznický účet si můžete založit i tady na webu. Stačí rozkliknout registraci vpravo nahoře a pak už to půjde samo – vyplníte základní údaje o svém odběrném místě a nahrajete vyúčtování od stávajícího dodavatele ve formátu PDF nebo jako samostatnou fotografii. Na webu pak můžete dál spravovat svůj účet a kontrolovat proces zpracování vaší smlouvy.
 • Jak přeběhnout ke Gazele

  • Jak mám vypovědět smlouvu se stávajícím dodavatelem?

   Nemusíte nic řešit, převedení odběrného místa ke Gazele zařídíme za vás!
  • Musím chodit na pobočku?

   Ne, že bychom vás nechtěli poznat osobně, ale ceníme si vašeho času. Dokonce nemusíte ani nic posílat poštou. Všechno můžete obstarat online z pohodlí domova – včetně podpisu smlouvy!
  • Platím něco za převod odběrného místa?

   Samozřejmě, že ne. Výpověď smlouvy u stávajícího dodavatele a převod odběrného místa za vás zařídíme zcela zdarma.
  • Jak dlouho trvá připojení odběrného místa?

   Jakmile odsouhlasíte a podepíšete smlouvu, musíme ještě počkat na ukončení závazku u vašeho stávajícího dodavatele energií. Hned jak se dozvíme termín, kdy vás můžeme připojit ke Gazele, dáme vám vědět. Pak už to půjde jako na drátkách!
  • Jak poznám, že už jsem u Gazely?

   Nemusíte nám chodit naproti, všechno se včas dozvíte! Jakmile budete připojeni ke Gazele, pošleme vám e-mail a zároveň obdržíte rozpis prvních záloh.
 • Nastavení záloh

  • Proč mám platit zálohy?

   Vaše platby si nenecháváme pro sebe, ale posíláme je dál distribučním společnostem, odvádíme DPH a státem regulované platby a nakupujeme za ně pro vás elektřinu a plyn. Proto potřebujeme vaši zálohu obdržet nejpozději den před začátkem měsíce, kdy se uskuteční dodávka.
  • Jak se určuje výše záloh?

   Výši záloh vypočítá náš informační systém na základě vaší stávající spotřeby, kterou máte uvedenou na posledním vyúčtování. Výpočet bude optimalizován tak, abyste do budoucna neměli žádné velké nedoplatky nebo přeplatky.
  • Můžu si nastavit vlastní zálohy?

   Pokud vám výše záloh nevyhovuje a přejete si ji upravit, není to problém. Stačí napsat nebo zavolat.
  • Kdy jsou zálohy splatné?

   V případě bankovního převodu nebo inkasa je záloha splatná vždy 20. den měsíce předcházejícího měsíci, ke kterému se záloha vztahuje. V případě služby SIPO je záloha splatná 1 den před začátkem měsíce, pro který je tato záloha určena.
  • Kdy budou mé zálohy vyúčtovány?

   Na předpisu záloh máte přesně napsáno, na jaké období je daná záloha určena a jak se dělí na jednotlivá odběrná místa. V okamžiku, kdy dostaneme od distribuční společnosti odečet vašeho měřidla, dojde k vyúčtování uhrazených záloh předepsaných pro dané odběrné místo a spadajících do fakturovaného období. Pokud je ve fakturovaném období méně než polovina měsíce (například od 1. do 11. dne v měsíci), k zahrnutí zálohy nedojde a zůstává na vašem zákaznickém účtu do další fakturace, kde bude fakturována delší polovina měsíce.
  • Co když se mi záloha nezapočítala do vyúčtování?

   Na předpisu záloh máte vždy uvedeno období, které zálohou uhradíte. Pokud jste poslali zálohu, ale platba se vám nezapočítala do vyúčtování, může jít o následující situace: 1. zmeškali jste termín splatnosti – v takovém případě vám zálohu zúčtujeme na následující faktuře, 2. uvedli jste chybný variabilní symbol – pak nemůžeme platbu identifikovat a pošleme vám ji zpět na účet, 3. vyúčtování se vztahuje k období kratšímu než 15 kalendářních dní – zálohu vám započítáme na další zúčtovací období a uvidíte ji na následujícím vyúčtování.
 • Vyúčtování a platby

  • Kde najdu svoji vyúčtovací fakturu?

   Vyúčtování se řídí podle termínu odečtu na vašem elektroměru či plynoměru, který určuje distribuční společnost. Změnou dodavatele se v tomto ohledu nic nemění, takže by měl odečet probíhat nadále tak, jak jste zvyklí. Roční vyúčtování vám zašleme e-mailem a zároveň ho uvidíte v mobilní aplikaci nebo na webu. Hned se dozvíte, jestli u nás máte přeplatek nebo nedoplatek vzhledem k uhrazeným zálohám, a zároveň vám navrhneme rozpis záloh na dalších 12 měsíců.
  • Jakým způsobem můžu platit?

   Úhradu pravidelných záloh je možné provádět bezhotovostně – bankovním převodem, inkasem z vašeho účtu nebo prostřednictvím služby SIPO. Způsob platby si zvolíte při uzavírání smlouvy. Úhradu faktur pak můžete provádět bankovním převodem nebo inkasem.
  • Co všechno uvidím na svém vyúčtování?

   Na každé odběrné místo vám vystavíme samostatnou fakturu. Vždy si prosím zkontrolujte, jestli máme aktuální fakturační údaje a jestli roční spotřeba odpovídá fyzickému stavu vašeho měřidla. Pokud by cokoliv nesedělo a stav na vašem měřidle byl nižší než spotřeba uvedená na faktuře, hned nás kontaktujte.
  • Co když nestihnu zaplatit?

   Na každou blížící se platbu vás s předstihem upozorníme. Pokud přesto nestihnete platbu uhradit, pošleme vám upomínku e-mailem. Až ve chvíli, kdy první upomínka nezafunguje, pošleme vám druhou upomínku a zároveň vám zavoláme – tato upomínka už je podle Všeobecných obchodních podmínek zpoplatněná. Pokud vás přesto nezastihneme, vystavujete se už riziku pozastavení dodávek energií. Ještě ale nemusíte panikařit – než se tak stane, budeme vás opakovaně kontaktovat e-mailem i telefonicky. Nezapomeňte se tedy vždy ujistit, že máme vaše aktuální kontaktní údaje.
  • Kdy mi vrátíte přeplatky?

   Nedává nám smysl posílat haléře, ale všechny přeplatky ve výši alespoň 1 Kč vracíme automaticky na váš bankovní účet do 14 dnů po vyúčtování.
 • Smlouva a odběrná místa

  • Budu mít ke každému odběrnému místu novou smlouvu?

   Pro vaše pohodlí bude výhodnější, když budete mít všechna svá odběrná místa na jedné smlouvě – všechny platby pak můžete uhradit jednou souhrnnou zálohou. Pokud chcete za různá odběrná místa platit různým způsobem, je potřeba mít více smluv. Všechny však uvidíte na jednom místě ve své aplikaci.
  • Na jakou dobu se uzavírá smlouva?

   Smlouvu uzavíráme vždy na dobu neurčitou, záleží však jen na vás, jak dlouho s námi budete chtít zůstat. Výpovědní lhůta činí 1 měsíc.
  • Co když se rozhodnu ukončit smlouvu?

   Nad takovým rozhodnutím určitě nebudeme skákat radostí, ale ani vás nebudeme držet déle, než je nutné. Výpovědní lhůta je jen 1 měsíc, takže se nemusíte obávat zdlouhavých procesů.
 • Měřidla a samoodečet

  • Kdy mi přijdou udělat odečet?

   Termín odečtu určuje distribuční společnost a nemůžeme ho nijak ovlivnit. Změnou dodavatele se v tomto ohledu nic nemění, proto bude pravděpodobně probíhat ve stejnou dobu, jako jste byli dosud zvyklí.
  • Jak probíhá samoodečet plynu a elektřiny?

   Pokud chcete vystavit mimořádnou fakturu a zaplatit za energie dříve než po standardním vyúčtování, můžete si až 3x ročně požádat o samoodečet. Je potřeba ho provést k poslednímu dni kalendářního měsíce a následně vyplnit údaje z měřidla do tabulky, kterou vám pošleme e-mailem. Samoodečty musíme zpracovávat ručně, proto jsou zpoplatněny podle Všeobecných obchodních podmínek.

Máte jiný dotaz?

Napište nám a brzy obdržíte odpověď na e-mail. Nezapomeňte uvést údaje o svém odběrném místě.

* Odesláním dotazu berete na vědomí, že naše společnost Gazela Energy, a.s., Radlická 520/117, Jinonice, 158 00 Praha 5, IČO: 24135712, bude zpracovávat vaše osobní údaje (konkrétně vaši e-mailovou adresu a obsah vašeho dotazu i naší následné komunikace) za účelem vyřízení vašeho dotazu. Další informace o tomto zpracování osobních údajů i Vašich souvisejících právech naleznete zde.

Očima Gazely

Bezpečnost dodávek: Když zkrachuje dodavatel, odpojí mě?

Jedna z fám o dodavatelích energií hlásá, že pokud si nevyberete spolehlivou – rozumějte velkou – firmu, může se vám stát, že skončíte bez proudu nebo plynu. Zákon ale říká něco jiného.

Triky dodavatelů energií

Oslovil vás dodavatel energií? Bojíte se, že je to energošmejd? Tady máte pár hlášek, podle kterých byste mohli leccos včas rozpoznat.

Nabízíme svobodu a flexibilitu, nikoliv penále za změny energií

Kdyby to bylo na nás, dáme vám naprostou volnost, co se týče energií. Některé věci ale ze zákona dodržet musíme, a tak jsme se rozhodli parametry nastavit tak, abyste měli co největší svobodu. Věříme totiž, že zákazníci nám zůstanou věrní, když je nebudeme do ničeho tlačit, což je ostatně dlouhodobě funkční taktika v jakémkoliv partnerství.

Jak si udělat pořádek v energiích pro dům i chalupu?

Jeden dodavatel pro domácnost, druhý na chalupu, třetí pro garáž. Ani byste nevěřili, kolik lidí má každou svou nemovitost napojenou na někoho jiného. Dostat vše na jedno místo je ale přitom naprosto jednoduché a ušetří vám to spoustu papírování.

Ceník nemusí být hlavolam

Sudoku pro pokročilé, teorie kvantové fyziky nebo ceníky dodavatelů energií. Chcete-li o něčem říct, že je to složité, můžete pro přirovnání sáhnout sem – a přitom minimálně o energiích by to platit nemuselo! Jenže pak by se ve vyúčtování ceny plynu nebo elektřiny hůře schovávaly náklady na drahá auta obchoďáků nebo nájmy kanceláří na luxusních adresách. Gazela ale nic schovávat nepotřebuje. Vše řešíme online a obejdeme se bez obchodních zástupců a kamenných poboček. A ceník máme jen jeden, pro každého stejný.

dTest potvrdil, že patříme k nejlevnějším dodavatelům

Když říkáme, že se snažíme nabízet vám co nejnižší cenu, ještě nám to nemusíte věřit. Teď ale tohle naše tvrzení potvrdil nezávislý komplexní servis pro spotřebitele, časopis dTest.

Jak poznám slušného dodavatele elektřiny nebo plynu?

Trh s energiemi nemá dobrou pověst, především kvůli dlouhé historii „šmejdského“ jednání, ať šlo o neprůhledné smlouvy, či pokoutné prodejní taktiky. Při změně poskytovatele byste proto vždy měli začít vlastní aktivitou. Poradíme vám, na co se při výběru zaměřit.

Jakým fámám podléhají ostatní?

Výběr poskytovatele energií by měl projít spíš racionální volbou. Kampaně a nabídky dodavatelů však umí dobře mířit na emoce, a proto jim často podlehneme. Abyste se v nich dokázali lépe zorientovat a mohli si vybrat s čistou hlavou, přinášíme souhrn několika fám a zvěstí o dodavatelích, které zákazníky obvykle matou.

Jsme slušný dodavatel – a máme to černé na bílém

Aby bylo naše vymezení proti manipulativním a klamavým praktikám energošmejdů oficiální, podepsali jsme před pár dny samoregulační dohodu organizovanou Svazem obchodu a cestovního ruchu: Deklaraci 2.0 na ochranu spotřebitelů.

I dodavatel energií může být přátelský a nekomplikovaný

V energetice pracujeme dlouho a mnohokrát jsme přátelům a rodinným známým pomáhali s vyúčtováním, výběrem nebo změnou dodavatele energií. Bylo to pro ně příliš složité. Došlo nám, že je to výzva a příležitost. A tak vznikla Gazela.

Očima Gazely

Bezpečnost dodávek: Když zkrachuje dodavatel, odpojí mě?

Jedna z fám o dodavatelích energií hlásá, že pokud si nevyberete spolehlivou – rozumějte velkou – firmu, může se vám stát, že skončíte bez proudu nebo plynu. Zákon ale říká něco jiného.

Triky dodavatelů energií

Oslovil vás dodavatel energií? Bojíte se, že je to energošmejd? Tady máte pár hlášek, podle kterých byste mohli leccos včas rozpoznat.

Nabízíme svobodu a flexibilitu, nikoliv penále za změny energií

Kdyby to bylo na nás, dáme vám naprostou volnost, co se týče energií. Některé věci ale ze zákona dodržet musíme, a tak jsme se rozhodli parametry nastavit tak, abyste měli co největší svobodu. Věříme totiž, že zákazníci nám zůstanou věrní, když je nebudeme do ničeho tlačit, což je ostatně dlouhodobě funkční taktika v jakémkoliv partnerství.

Stáhněte si naši aplikaci nebo se zaregistrujte rovnou tady na webu. Celý proces vám nezabere víc než 3 minuty, následně obdržíte návrh smlouvy a dál už je to na vás!

Vyzkoušet Gazelu

Kontakt pro potenciální a nové zákazníky
(podpora sjednání smlouvy):

Telefonní linka: 227 272 727

E-mail: zajem@gazelaenergy.cz

Kontakt pro zákazníky s uzavřenou
smlouvou – klientský servis:

Telefonní linka: 253 253 010

E-mail: info@gazelaenergy.cz

Copyright © Gazela 2020

Gazela Energy, a.s., Radlická 520/117, Jinonice, 158 00 Praha 5, IČO: 24135712, DIČ: CZ 24135712, je zapsaná v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze, spisová značka B 17322.
info@gazelaenergy.czwww.gazelaenergy.cz

Náš web používá a ukládá soubory cookies, které jsou nezbytné pro jeho správné fungování (tzv. technické cookies). Pokud to povolíte, bude tento web za účelem zkvalitnění našich služeb používat i jiné cookies. Bližší informace o cookies naleznete zde.

Povolit všechny cookies